Sissekasvanud karvad

SISSEKASVANUD KARVAD võivad olla väga ebamugavad ja tüütud, mis ei teki ainult pärast vahatamist, vaid ka raseerimisel ja depilatsioonikreemide kasutamisel. Sissekasvanud karvade tekke vähendamiseks on oluline naha eest hoolitseda nii enne vahatamist, vahatamise ajal kui ka kodus vahatamisprotseduuride vahel.
Sissekasvanud karvad tekivad peamselt seetõttu, et karvafolliikul sulgub enne, kui karval tekib võimalus naha kaudu välja kasvada. Kui see juhtub, jäävad karvad folliikulisse kinni, tekitades punetust, sügelust ja valulikkust.

Viise, kuidas karvad valesti kasvavad on erinevaid. Mõnedel juhtudel kasvavad karvad mööda naha pinda. See ei ole tavaliselt valulik ega tektita põletikku. Probleem laheneb, kui naha pealmine kiht kulub ja  hõõrdub maha ning karvad saavad tagasi tavapärasesse asendisse. Usume, et seda tüüpi sissekasvanud karvad vajavad uut nime! Võime seda näiteks nimetada nahaaluseks karvakasvuks, mida saab poti- ja padrunivahaga hõlpsasti eemaldada.

Tüüpiline sissekasvanud karv tekib siis, kui karv kasvab naha pinnani, kuid surnud naharakud on karvafolliikuli blokeerinud ja karval pole jõudu läbi nahapinna väljuda. Selle asemel karvad keerduvad ja kasvavad edasi karvafolliikulis. Sellisel juhul muutuvad karvad võõrkehadeks, soodustades bakterite sissetungi. Folliikul muutub põletikuliseks ja ülekoormatuks, vajades spetsiaalseid tooteid, mis aitavad põletikku vähendada, nahka rahustada ja soodustada naha pealmiste kihtide koorumist.
Sissekasvanud karvade probleemi saab vähendada, kui kasutada vahatamise ajal õigeid tooteid. Kui karvad on eemaldatud, algab uus karvakasvu tsükkel. Tsükli alguses on karvad nõrgad ja osa karvu ei suuda naha pinnale tõusta ja väljapoole kasvada. Kui nahk on koorimata ja naha pinnal on palju surnud naharakke, kasvavad karvad folliikulis tagasi ja tekivadki sissekasvanud karvad.
Parim asi on kasutada vahatamise käigus ja ka peale vahatamist LYCON’i Lycotane või Pinkini nahapuhastusvahendit. Lõpetuseks kuivatage nahk ja kandke nahale LYCON’i Ingrown-x-it lahus, seda kergelt nahka masseerides. Lahus sisaldab salitsüülhapet, arnikat ja allantoiini, mis sobib nii näole kui ka kehale ning ei hakka kipitama.
Ingrown-x-it Solution on saadaval pihustina, mida on kerge kasutada kehal. Näo jaoks on mugavam kasutada Ingrown-x-it vedelikku, seda vatipadjaga näole kandes. Ingrown-x-it on antibakteriaalne, koorib nahka õrnalt ja vähendab surnud naharakkude kogunemist, mis aitab vältida folliikulite blokeerumist. Kui Ingrown-x-it on nahale kantud, on tõhus nahka niisutada LYCON’i teepuu rahustava kreemiga, et nahk oleks elastne, pehme ja kaitstud. Teepuu rahustaval kreemil on antibakteriaalsed omadused ja seda on väga hea ka kodus igapäevaselt kasutada.

ÄRRITUS VÕI FOLLIKULIIT
Mõnikord võib kliendi nahk vahatamisele reageerida. See sõltub väga palju ka kosmeetiku kogemusest ja tehnikast. Tundlikumad piirkonnad on selg ja rind. Nahavigastuste vähendamiseks on väga oluline järgida etteantud juhiseid vahade pealekandmise ja eemaldamise kohta. Poti – ja padrunivaha kantakse nahale karvakasvu suunas, kõvavaha aga esmalt vastu karvakasvu ning seejärel tavapärases suunas, et karvad korralikult vaha sisse upuksid.
Kõigil juhtudel ja kõikide vahatüüpide puhul on soovitatav vaha eemaldada karvakasvule vastupidises suunas. Ainus piirkond, kus saate seda teha karvakasvu suuas, on häbemepiirkond. Häbememokkadel on lisanahk, kus vaha eemaldamine vastu karvakasvu võib olla raskendatud. Kõik sõltub piirkonnast, mida te vahatate ja kui hästi saate nahka toetada. Kui vahariba on raske eemaldada, muutke alati suunda ja tõmmake vaha maha karvakasvu suunas ning seejärel jätkake vahatamist tavapärasel viisil.
Kui eemaldate karvad karvakasvu suunas, võivad need välja tõmmates karvafolliikulisse kinni jääda või murduda. See võib folliikulit vigastada ning põhjustada ärrituse. Tulenevalt ärritusest võivad tekkida sissekasvanud karvad ja edasi karvanääpsupõletik e. FOLLIKULIIT.

Nende reaktsioonide ärahoidmiseks ja vähendamiseks, samuti klientide puhul, kellel tekib peale vahatamist nahasügelus, on hea järgida järgmisi näpunäiteid vahatamise LÕPUS:
* Puhastage nahk nahapuhastusvedelikuga.
* Kandke nahale jahe niiske kompress (lihtsalt külmas kraanivees märjaks tehtud ja väljaväänatud salvrätik ).
* Puhastage taas Lycotaniga.
* Kandke nahale Ingrown-x-it lahust ja masseerige õrnalt.
* Kandke nahale teepuu rahustavat kreemi.
* Soovitage klientidel kasutada Ingrown-x-it lahust või kreemi kodus puhtal nahal 2x päevas 2 nädala jooksul või kauem.
* Samuti tuleks igapäevaselt kasutada teepuu rahustavat kreemi.
* Ingrown-x-it Foaming Gel (dušši geel) on suurepärane toode igapäevaseks kasutamiseks nii kehal kui ka näol.

NB! Kui kliendil on raske follikuliit või tugev reaktsioon vahatamisele, soovitage pöörduda arsti poole.

NAHA REAKTSIOON
See ei ole alati reaktsioon vahale. See võib olla karvafolliikulite reageerimine karvade väljatõmbamisele. Karvu välja tõmmates muutuvad folliikulid ärritatuks ja rasunääret stimuleeritakse rohkem õli tootma. Pärast vahatamist on folliikulid lahti, sest karvad on eemaldatud. Õige pea peale vahatamist nad taas sulguvad, kuid nende kohale on sattunud surnud naharakud, mis on antud koha ummistanud. Kui see juhtub, koguneb naha alla lisarasu, mis tekitab vistriku. See tekib tihedamini klientidel, kellel on rasune ja tundlik nahk.

Mida teha?
Kasutage vahatamise ajal ja vahatamise lõppedes külma kompressi. Seda kasutades vereringe aeglustub ja rasunäärmete aktiivsus väheneb. See peaks aitama vistrikke vältida.
Kui olete vahatamise lõpetanud, puhastage nahk Lycotane’iga, kandke nahale Ingrown-X-it’it ja Tea Tree Soothe kreemi.
Kodus soovitage kliendil vahatamiste vahelisel ajal kasutada Anti-Bump Foaming Gel’i, Ingrown-X-it’it ja Tea Tree Soothe’it.