Pigmenteerunud nahk

Rubriik: Küsimustele vastab Lydia Jordane – Lycon’i looja ja juht.

Üles on kerkinud  küsimus pigmentatsiooni ja ka sissekasvanud karvadest tingitud tumenenud naha kohta. Küsimus puudutab eelkõige mustanahalisi, kuid see võib kehtida erineval määral kõikide nahavärvide kohta.

Üldiselt on tumedanahalistel suur probleem sissekasvanud karvadest tingitud naha  armistumisega või sissekasvanud karvade tõttu lihtsalt tumedama nahaga. Ma arvan, et tume nahk armistub nahavigastuste ja operatsioonide järgselt kergemini. Siinkohal on aga raske öelda, kui tõhusad meie tooted on, kuna see on alati individuaalne.

LYCONi valikus olevad tooted ja mõned selgitused:

1. LYCONi vahad on õrnad ja ei rebi nahka. Kui nahk on rebenenud, muutub see selles piirkonnas tumedamaks. Tumedanahaliste inimesed nahk erineb paljuski heledanahaliste nahast. Tume nahk on ilus ja sametiselt sile, mis võib vaha suhtes olla üsna tundlik ja rebeneda kergemini. See võib juhtuda ka heleda naha puhul, kuid tumedanahalistel siiski rohkem.

2. LYCONi depilatsioonieelne õli. See on vahatamise juures suur abimees. See takistab vaha kleepumist nahale, nii et nahk ei tohiks vaha eemaldamisel rebeneda. Õli loodi esmakordselt kasutamiseks kõvavaha all, mida oleme valmistanud alates 1980ndast aastast. Seda tuleb õhukese kihina nahale kanda enne kõvavahaga vahatamist ning õlikihti on vaja vahatamise käigus värskendada, kui samale alale taas vaha kanda.

3. LYCONi pehme vaha. Algselt me ei propageerinud pehme vaha kasutamisel LYCONi depilatsioonieelset õli kasutada. Nüüd aga soovitame, sest see aitab vältida naha rebenemist. Vahel võib nahk olla väga kuiv, nii et vahas olevad õlid imenduvad nahka ja see muudab vaha eemaldamise keeruliseks. Seega, kui nahk on väga kuiv, soovitame kindlasti enne vaha pealekandmist kanda nahale VÄIKE kogus LYCONi depilatsioonieelset õli. Eriti soovitame seda teha jalgade ja käte piirkonnas.

4. Raseerimine. Kohtame naisi, kes häbenevad oma kaenlaaluseid ja bikiinipiirkonda, sest need on pigmenteerunud. Raseerimine kraabib nahakihti, mistõttu muutub nahk nendes piirkondades  tumedamaks, kui see loomulikult olla võiks. Pigmenteerunud naha vahatamiseks on väga oluline kasutada LYCONi kõvavaha ja depilatsioonieelset õli, nagu on kirjeldatud ülaltoodud punktis 2. Regulaarse vahatamise ja õli kasutamise korral peaks nahk muutuma heledamaks ja vähem pigmenteeruma. Kuid see ei ole reegel ja ei toimi kõikide klientide puhul. Paljudel naistel on nendes piirkondades juba loomulikult nahk tumedam, aga me saame seda tumenemist vähendada, kui ei raseeri.

Korrigeerivad meetmed pigmenteerunud naha ja sissekasvanud karvade korral.

1. Pese keha LYCONi Ingrown-X-it vahutava geeliga. See on suurepärane vahend, et aidata vähendada sissekasvanud karvu, kuna see sisaldab salitsüülhapet, mis aitab eemaldada sissekasvanud karvadest tekkinud ummistust ning koorib kergelt nahka.

2. Intiimpiirkonnas võib soovitada ka PINKINI Intimate Wash pesugeeli, mida mina kasutan näiteks kogu kehal. Pärast pesemist tuleb nahk korralikult kuivatada.

3. Kandke nahale Ingrown-X-it vedelikku, mis on saadaval nii pihusti kui ka kreemina või kasutage meie uusi Ingrown-X-it vatipatju. Kandke kergelt masseerides nahale ning laske kuivada.

4. Kandke pigmenteerunud piirkondadele PINKINI valgendavat seerumit (Lightening Serum). Sellel on naha valgendamiseks vajalikud koostisained, kuid seerumi tõhusus sõltub ka paljudest inimese individuaalsetest teguritest. Seega võivad tulemused erineda. Toodet saab kasutada bikiinipiirkonnas, kaenlaalustel, küünarnukkidel, põlvedel, rindadel (mitte imetamise ajal), näol ja kaelal.

5. Bikiinipiirkonna jaoks on meil PINKINI niisutav kreem (Moisturising Lotion), mis on suurepärane kreem kogu kehale ja toetab ka PINKINI valgendava seerumi toimet.

6. LYCONi teepuu kreem (Tea Tree Soothe) on antibakteriaalne, kergelt niisutav ja aitab eemaldada folliikulitesse kogunenud rasu. Oluline on nahka niisutada, et kuivad surnud naharakud ei ummistaks nahapoore ja laseks karvadel läbi naha tulla. Kuiv nahk soodustab sissekasvanud karvade teket. Kreem on kasutamiseks kogu kehal.

7. Teine hea niisutaja kuivale kehale on LYCONi rahustav kreem kummeliga (Soothing Cream). Niisutab sügavuti, ilma nahka ummistamata.

Koorimine: Lisaks teistele toodetele, mis aitavad pigmentatsiooni vähendada, soovitame regulaarset nahka koorida. LYCONil on mitut tüüpi koorivaid tooteid:

  • LYCONi suhkrukoorijad – 6 suurepärase lõhnaga
  • LYCONi kehakoorija
  • LYCONi X-it kooriv kinnas

Päikesekaitse: Oluline on klientidele meelde tuletada ka päikesekaitsekreemide kasutamise vajalikkust, et nahka pigmenteerumise eest kaitsta.

 

LYCONi Tea-Tree Soothe võitis hiljuti USA-s Dermascope Product Awards auhinna parima vahatamisjärgse toote kategoorias.

Paljud teisedki LYCONi tooted on aastate jooksul auhindu võitnud, mis on väljas ka meie kodulehel.

 

Parimate soovidega,

Lydia