Depilatsioon – sileda naha saladus

Depilatsioon – protseduur, mis aitab teil saavutada sileda ja karvavaba naha. Uurime erinevaid depilatsioonimeetodeid, nende eeliseid ja puudusi, samuti jagame mõningaid praktilisi näpunäiteid, kuidas saavutada parimaid tulemusi.

Erinevad depilatsioonimeetodid

Raseerimine:

Kodustest vahenditest kõige kiirem, lihtsam, odavam ja kättesaadavam meetod, kuid veidi tülikas, sest karvad kasvavad kiiresti tagasi ja protseduuri peab pidevalt kordama (1-3 päeva järel). Raseerimisega kaasneb pidev naha ja karvanääpsu traumeerimine, mis võib tekitada põletikulisi follikuliidi ehk karvanääpsupõletiku koldeid, sissekasvanud karvu ja nahaärritust. Kindlasti tuleks kasutada spetsiaalseid nahka puhastavaid ja niisutavaid tooteid enne ning rahustavaid põletikuvastaseid vahendeid peale raseerimist. Raseerimine aktiviseerib karvakasvu ja uus karv võib kasvada tavaliselt tugevam, tumedam ja tihedam.

Vahatamine:

Vahatamine on populaarne meetod, mis eemaldab karvad juurest alates. Vahatamine võib olla kuum (kasutades sulatatud pehmet ja kõvavaha) või külm (kasutades valmisvaha ribasid), mille tulemused kestavad kauem kui raseerimisel, kuid protseduur võib olla valulik. Karvade eemaldamisel vahaga püsib tulemus 2-3 nädalat ja töödelda saab nii suuri (keha ja jalad) kui ka väikeseid piirkondi (ülahuul, kulmud). Väga oluline on naha puhastamine enne ja pärast protseduuri, et vältida follikuliidi teket. Liiga kuumast vahast võib tekkida nahaärritus – punetus, kipitus, sügelus. Seda eriti õrnal heledal nahal ja tundlikes piirkondades. Selle vältimiseks tuleks enne vaha nahale kandmist kontrollida kindlasti vaha temperatuuri. Peale vahatamist on hea ärritust leevendada protseduurijärgse kreemitamisega. Vahatamise järgselt on oht karvade sissekasvamiseks ning follikuliidi tekkeks. Seda aitab ära hoida naha regulaarne kooriminie (1-2 x nädalas, mitte rohkem) ja niisutamine ning vajadusel sissekasvanud karvade vastaste toodete kasutamine (nt. Lyconi X-it sari).

Vahaga eemaldatakse karv üldiselt juurega, mille eemaldamisel tekivad folliikulis mikroskoopilised armid. Regulaarse vahatamise korral muutuvad tagasikasvanud karvad peenemaks, pehmemaks ja heledamaks ning sajad karvad ei kasvagi tagasi. Karv peab vahatamiseks olema vähemalt 0,1-0,5 cm pikk, olenevalt vaha kvaliteedist ning sellest, kas tegu on kõva või pehme vahaga. Kõvavaha eemaldab karva alates 0,1 cm pikkuselt ja pehme vaha alates 0,2 cm. Kõik sõltub aga vaha kvaliteedist ja karva tugevusest.

Epilaatorid:

Elektrilised mehaanilised karvaeemaldusvahendid, mis eemaldavad palju karvu korraga, kas ringlevate väikeste traatketaste või pöörleva pintsetisarnase tõõpinna abil. Tulemus on analoogiline lihtsate pintsettidega karvaeemaldusele, kuid meetod tagab tunduvalt kiirema karvavaba tulemuse. Protseduuri tulemused kestavad mitu nädalat, kuid on samuti valulik.

Depilatsioonikreemid:

Keemilise toimega salvid, puudrid, kreemid, vahud, emulsioonid, aerosoolid, roll-on tooted. Tootesarjades on erineva tugevusega vahendid, vastavalt keha piirkonnale. Näiteks näole, kaenlaalustele, bikiinipiirkonnale ja jalgadele. Enamasti sisaldavad vahendid tugevat aluselist kemikaali, tavaliselt kaltsiumtioglükonaati või ka tioglükoolhapet, mille pH on tavaliselt vahemikus 10- 12,5. Ained lüüsivad e. lahustavad karva nahapealse osa e. karvaroo valgulise struktuuri ning karvad muutuvad kergesti eemaldavaks pehmeks massiks. Probleemiks on karva ja epidermise e. marrasknaha samalaadne struktuur, mistõttu hävitav ja kahjustav mõju ilmneb samaaegselt ka naha pindmisele osale. Oksüdatsioon võib tekitada tundlikes piirkondades pigmentatsiooni. Kui nahka on vigastatud, hakkab moodustuma enam pigmenti, et kaitsta nahka päikese UV-kiirguse eest. Tingimata on vajalik eelnev tundlikkuse test, et hoida ära allergilist reaktsiooni. Depileerivaid kreeme kasutades saavutatakse raseerimisega sarnane tulemus, kuid komplikatsioonide oht on suurem. Võimalikud naha ärritusest tekkida võivad mittesoovitud reaktsioonid vähendavad selle meetodi eelistamist. Meetod on üsna odav, kerge kasutada. Nahk jääb võrreldes raseerimisega pehmem. Karv kasvab taas nahapinnale veidi pikema aja möödudes. Ei eemalda kõiki karvatüüpe.

Laserdepilatsioon

ja IPL (intensiivne pulseeriv valgus): Need meetodid kasutavad valgusenergiat, et hävitada karvanääps. Protseduurid on tõhusad ja annavad pikaajalisi tulemusi, kuid võivad olla kallid ja vajavad mitut seanssi.

Depilatsiooninõuanded

Valige õige meetod: Kaaluge oma valitud depilatsioonimeetodi eeliseid ja puudusi, arvestades valulikkust, tulemuste püsivust ja kulusid.

Nahahooldus: Oluline on puhastada nahka enne ja pärast depilatsiooni, et vältida sissekasvanud karvu ja ärritust. Pärast protseduuri kasutage niisutajat, et hoida nahk pehme ja elastne. Ärge koorige nahka 1 nädal enne ja umbes 1 nädal peale vahatamist, kuna vahatamine koorib seda ise.

Jälgige karvade kasvusuunda: Kui raseerite või vahatate, eemaldage karvad alati nende kasvusuunale vastupidises suunas, et saavutada tõhusamaid tulemusi.

Valu leevendamine: Kui olete mures depilatsiooniga kaasneva valu pärast, proovige kasutada valuvaigistavaid kreeme või geele enne protseduuri. Samuti võite kaaluda jää kasutamist, et nahka tuimestada.

Ärrituse vältimine: Pärast protseduuri kasutage kummeli või aaloe baasil valmistatud nahahooldustooteid, et rahustada ärritunud nahka.

Järjepidevus: Regulaarne depilatsioon aitab vähendada karvade kasvu ja muudab need õhemaks ning kergemini eemaldatavaks.

Professionaalsed teenused: Kui te ei ole kindel oma depilatsioonioskustes või soovite saavutada parimaid tulemusi, kaaluge salongide professionaalseid depilatsiooniteenuseid.

KODUNE HOOLDUS

Karva tungides naha pinnale võib tekkida sügelus ja ärritav tunne. Võib tekkida ka karvanääpsu sarvestumine, mistõttu uus karv ei pääse vabalt kasvama. Probleemiks võib olla ka karvanääpsu põletik (follikuliit), eriti siis, kui karv ei kasva nahapinnale otse või on lokkis.

Karvakasvu saab kergendada:

• Kergelt koorides. NB! 1-2 x nädalas, mitte rohkem! Ärge koorige nahka iga päev. See eemaldab naha pinnalt looduslikud õlid, mis muudab karvade nahast läbitungimise raskeks.

• Kreemitades. Soovituslik on igapäevaselt nahka niisutada.

• Kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis hoiavad ära karva sissekasvamise või leevendavad juba tekkinud probleeme, nt. LYCONi X-it sari.

Brasiila depilatsioon

Brasiilia depilatsioon on intiimpiirkonna karvaeemaldusmeetod. See võib hõlmata erinevaid depilatsioonimeetodeid, kuid kõige levinum on vahatamine. Brasiilia depilatsioon on populaarne valik, kuna see pakub pikaajalisi tulemusi ja siledat nahka. Protseduur võib olla valulik, eriti esmakordselt tehes.

Loe rohkem brasiilia depilatsiooni kohta siit

Depilatsioon meestele

Meeste depilatsioon on protsess, mille käigus eemaldatakse meestel soovimatud karvad kehapiirkondadest, nagu nägu, rind, selg, käsivarred, jalad ja intiimpiirkond.

Üha rohkem mehi valib depilatsiooni esteetilistel põhjustel, mugavuse tõttu või spordi- ja hügieeninõuetest lähtuvalt.

Levinumad depilatsioonimeetodid meestele hõlmavad raseerimist, vahatamist, epilaatoreid, depilatsioonikreeme ja laserdepilatsiooni.

 

Depilatsiooni jaoks vajalikud tooted:

 

Depilatsioon meie salongis

Meie salongi kohta saab infot siit:

Asume Poska 9, Tallinn, tel. 5142563