Kas ilmastiku tingimused muudavad naha seisukorda?

Kindlasti, ilm mõjutab naha käitumist ja naha seisundit, kuna nahk võib aastaaegade ja igapäevaste ilmastikutingimustega muutuda. Selle tulemusena mõjutab see ka vahade toimimist. Erinevad ilmastikutingimused kuivatavad nahka, näiteks külmadel talvekuudel või kuumal ja kuival suvel. Kui asute piirkonnas, kus ilm on kuum ja niiske, siis on see teistsugune, kuna nahk ei ole nii kuiv. Külm talv kuivatab nahka mitmel põhjusel: ilm ise, siseruumides soojenemine, nahast niiskust imavate sukkpükste ja rõivaste kandmine, kuumad vannid ja üldiselt kuiv nahk, mis on paljudel inimestel ka ilma lisanduvate teguriteta.

Lyconi looja Lydia Jordane reisib palju üle kogu maailma, kuumast külma kliimani ja ta kasutab väga sageli samu kõvavahasid. Aga pole vahet, mllist kõvavaha kasutada näol, kulmudel, huulel, lõual, kaenlaalustel ja brasiilIia depilatsiooni puhul, ikka peab ta kindlasti veenduma, et kannab iga vaha korduvkasutamise vahele veidi rohkem LYCONi depilatsioonieelset õli, sest nahk on nii kuiv. Lydia kasutab õli alati enne vahatamist ja on teadlik, et jahedas kliimas vajab kuiv nahk veidi rohkem tähelepanu.
Kui te ei kasuta depilatsioonieelset õli vahatamise eel ega vahatamise ajal, siis võib vaha nahale kleepuda ja depilatsioon on kliendile valulik. LYCONi vahatussüsteem seisneb heades karvaeemaldamise tulemustes ja kliendi mugavuses, nahaärritus on minimaalne ja vahatamine praktiliselt valuvaba. LYCONi vahatamisnõuandeid järgides ei tohiks nahk rebeneda. Alati leidub ka erandeid: mõne inimese nahk muutub punaseks, ükskõik kui õrnalt sellega ümber käia, kuid LYCONi kõvavahaga vahatamise korral peaks punetus kiiresti vähenema ja klient ei tohiks kogeda pikaajalist valu ega nahakipitust.

Kas võib ka pehme poti- ja padrunivaha puhul kasutada depilatsioonieelset õli?
Üldiselt normaalse naha seisukorra puhul me õli ei kasutata, kuid on erandeid. Hea harjumus oleks kasutada depilatsioonieelset õli enne jalgade, käte, rindkere ja selja vahatamist poti- ja padrunivahaga just eelmainitud kuiva naha puhul. Lennureisid ja kliimamuutus röövivad nahalt õlid ja niiskuse, mille puudumine tekitabki kuiva naha. Kui kliendil on nahk kuiv, võib tekkida probleeme vaha eemaldamisega. Näiteks jalad, kuna sääred on dehüdreeritumad (naha niiskustase ei ole efektiivseks toimimiseks piisav) kui ülejäänud keha. Jalad võivad olla pahkluude ümbruses kuivemad, kus vereringe on aeglasem ja nahk on külmem, mis on veel üks põhjus, miks vaha võib selles piirkonnas kiiresti taheneda ja seda ei saa nii lihtsalt eemaldada. Sama võib tegelikult juhtuda ka käte või muude kehaosadega. Niiskes kliimas pole see probleem nii suur. Kuiva naha puhul juhtub see, et nahk imab kiiresti endasse vahas olevad õlid ja vaigud, mis tegelikult peaksid vaha eemaldamist soodustama. Kui see juhtub, ongi vaha raske eemaldada.
Vaha eemaldamiseks peate paar korda samas piirkonnas protseduuri kordama, mis on aga nahale koormav, nahk võib ärrituda ja rebeneda. Selle vältimiseks on parim lahendus kanda kõnealusele piirkonnale „VÄGA“ väike kogus LYCONi depilatsioonieelset õli ja seejärel alustada vahatamisega. Mõju ja tulemused on täiesti erinevad. Vaha tuleb nahalt palju lihtsamini lahti ja nahk ei ole ärritunud. Vaha ei eraldu ega muutu nahal tükiliseks. Tulemuseks on palju parem, puhtam ja mugavam vahatamine, mitte ainult kliendi, vaid ka kosmeetiku jaoks.

NB! Kui kasutate padrunivahaga depilatsioonieelset õli normaalse niisutatud naha puhul, ei suuda nahk õli imada ja nahale kantud õli seguneb vahaga. Sellisel juhul ei toimi vaha hästi, võib tekkida isegi raskusi vaha eemaldamisega. See loob teistsuguse probleemide ahela, nagu naha rebenemine, mille tagajärjeks võivad olla nahakihi eemaldumine, verevalumid, punetus ning isegi verejooks. Kõige olulisem on hinnata naha olukorda ja teha õige otsus, kas kasutada poti- ja padrunivaha puhul õli või mitte.

Kõik need selgitused ja juhised kehtivad ka naha puhul, mis on kuivades ja dehüdreeritud suveoludes.

Näo vahatamisel on hea kasutada õli nii, et tilgutada seda oma käe tagaseljale, sealt on seda mugav väikese kogusena võtta ja nahale kanda. Samas säästate aega, selle asemel et korduvalt õlipudeli juurde joosta.

Kuiva naha konditsioneerimiseks ja parandamiseks on parimad tooted LYCONi Body Exfoliant ja LYCONi Soothing kreem. LYCONi Soothing kreemil on täiendav niisutav ja nahka parandav toime, kuna see sisaldab sügavalt niisutavat sheavõid ja E-vitamiini ning ka kummelit ja allantoiini.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga